.

Aktualności:

Sprzątanie kościoła wg. ustalonego planu. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty!

W każdej kolejce sprzątają tylko cztery rodziny!

Okazja do spowiedzi św.  codziennie pół godziny przed Mszą św.

W ciągu dnia można wstąpić do kościoła głównym wejściem na adorację i modlitwę oraz na adorację relikwii św. Rity!

Kancelaria parafialna jest czynna w czasie wakacyjnym tylko po mszy św.

W CZWARTEK 15.08., w Uroczystość Wniebowzięcia NMP: po każdej mszy św. będą poświęcane zioła i wianki kwiatów. Nasza parafialna Caritas przygotuje wianki ziół i kwiatów, które będą po poświęceniu rozdawane. Ofiara będzie przeznaczona na cele charytatywne Caritas parafialnej

W czwartek 22.08. o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z poświęceniem róż i ucałowaniem relikwii św. Rity, poprzedzona nabożeństwem o godz. 17.30.

Wzorem lat ubiegłych, w poniedziałek 29.08. o godz. 09.30 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – składować prosimy na parkingu asfaltowym! Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce;

W zakrystii kościoła do nabycia kalendarze na rok 2020 OO. Oblatów (5,00 PLN)

Odpust na Górze św. Anny ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi: 30.08.-01.09.

Zapraszam do licznego udziału w Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf w Zlatych Horach w sobotę 14.09. Swój udział w Pielgrzymce do Zlatych Hor proszę zgłosić u Pani Gizeli Walocha z Komornik.

Zachęcam, by każda rodzina naszej Parafii (także młode rodziny) zadbały o msze święte rocznicowe jak roczek, urodziny, jubileusze małżeńskie.

Zamawianie mszy św. jubileuszowych na 2020 rok: w CZWARTEK 22.08. od 9.00 do 11.00

43. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Z Krapkowic pielgrzymka wyruszy we wtorek 13 sierpnia. Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 17 sierpnia o godz. 11.00. Zapisy na 43. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę można dokonać w Parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.

Nasza Parafia organizuje autokarowe pielgrzymki:

• do GDAŃSKA, GDYNI, MALBORKA. Termin: 28.08. – 30.08. 2019, cena to 530,00 PLN od osoby! Zapisy u Pani Krystyny Majer w biurze Filplastu do 23.06. 2019 !
  • do GRECJI – śladami św. Pawła: 20.04. – 28.04.2020, cena to 920,00 PLN + 350 Euro od osoby: Zapisy również u pani Krystyny Majer, biuro Filplastu!

Szczegóły dotyczące pielgrzymek w ulotkach wyłożonych na regale!

​Bardzo prosi się aby:

SPRAWY CMENTARZA: BARDZO prosi się aby na cmentarzu do kontenera wrzucać szkło i plastyk a do boksu rzeczy ulegające biodegradacji, natomiast resztki pomników, gruz po nagrobkach zabierać do domu oraz ZAZNAJOMIĆ SIĘ Z REGULAMINEM CMENTARZA.

• OBOWIĄZKOWO zgłosić ustnie oraz pisemnie postawienie nagrobka przed MONTAŻEM a nie po postawieniu, podobnie i likwidację grobu!

• Istnieje możliwość wysypania wokół grobu tłucznia (takiego jaki już został wysypany wcześniej) we własnym zakresie (folia a na nią tłuczeń). Zabraniam wykładania kostki, płyt granitowych wokół nagrobka!

• na cmentarzu należy: wrzucać szkło i plastyk do kontenera a do boksu rzeczy ulegające biodegradacji, natomiast resztki pomników zabierać do domu,

• solidnie zakręcać kurki od wody !!!

• „Ofiary na utrzymanie cmentarza i obejścia” można też wpłacać bezpośrednio na konto podając: imię i nazwisko oraz miejscowość

Proszę uregulować zaległe sprawy „ofiar na utrzymanie cmentarza, za wodę..”. Można to uczynić wpłacając na konto podając imię i nazwisko oraz miejscowość. Bank Spółdzielczy Gogolin/ o. Strzeleczki Nr. konta 76 8883 1028 9003 0002 1757 0001

Zamawianie mszy św.:

Zachęcam, by każda rodzina naszej Parafii (również stażem młode rodziny) zadbały o msze święte w naszym kościele parafialnym, w wybranych przez siebie intencjach (przynajmniej): 1 za żywych i 1 za zmarłych (np. dziadków), pamiętając o mszach rocznicowych jak urodziny, rocznice ślubne!

Zamawianie mszy św. : w kancelarii po mszy św. lub  drogą @: parafiakomorniki@opw.pl