NABOŻEŃSTWO DO ŚW RITY Wtorek 22.06.2021r.

KOLEKTY:

• XII. Niedziela Zwykła 20.06.: na utrzymanie naszego kościoła
    • przed kościołem (do puszek) na Wydział Teologiczny w Opolu
  • XIII. Niedziela Zwykła 27.06.: na utrzymanie naszego kościoła
    • Uroczystość ś.ś. Piotra i Pawła 29.06.: na Stolicę Apostolską
  • XIV. Niedziela Zwykła 04.07.: na seminarium i diecezję
  • XV. Niedziela Zwykła 11.07.: na utrzymanie naszego kościoła

Serdeczne „Bóg zapłać”, za ofiary złożone W KOŚCIELE i za WPŁATY na konto parafialne na rzecz kościoła. Konto parafii: 60 8883 1028 2003 0000 0387 0001;

INFORMACJE:

Pamiętamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się.

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. RITY:

W naszej parafii odbywają się nabożeństwa ku czci św. Rity

z poświęceniem róż oraz ucałowaniem relikwii Świętej 22 każdego miesiąca, poprzedzone TRIDUUM DO ŚWIĘTEJ RITY.

Nabożeństwa odbywają się 22. dnia każdego miesiąca

• o godzinie 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań
  • 18:00 msza św. w intencji czcicieli z poświęceniem róż

(jeżeli 22 miesiąca przypada w niedzielę porządek jest następujący: 15.30 nabożeństwo do Świętej, o 16.00 msza św.).

Nie bądźmy obojętni i pozwólmy, by św. Rita wsparła nas w tych trudach.

W ciągu dnia można wstąpić do kościoła głównym wejściem na adorację i modlitwę relikwii św. Rity!

AKTUALNOŚCI:

Msze Święte w języku niemieckim odprawiane są w naszej Parafii:

• w każdy czwartek i piątek o godz. 7.00
  • oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 7.30

Info dla rodziców, dzieci i młodzieży:

• Komorniki: msze św. dla dzieci szkoły podstawowej (do 8 klasy włącznie) w piątki o 17.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTAsprawowana jest zawsze na 30 min. przed Mszą św.

• W wtorek 22.06. o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z poświęceniem róż ku czci św. Rity, poprzedzona nabożeństwem o godz. 17.15

• Odwiedziny chorych w lipcu – 2.07. od godz. 8.30

• Kancelaria parafialna jest czynna w czasie wakacyjnym tylko po mszy św.

• Środa 23.06.2021 19.30: ZBIÓRKA MINISTRANCKA

Wtorek 29.06.2019 15.00 – 17.00 Zapisy intencji mszalnych jubileuszowych, rocznicowych

• Sprzątanie kościoła wg. ustalonego planu – Łowkowice. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty

• Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele

• Całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu w piątki od godz. 7.30 do 17.00

• W ciągu dnia można wstąpić do kościoła na adorację relikwii św. Rity (główne wejście)

• Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i dni świąteczne została zniesiona

• Na placu kościelnym, w obrębie kościoła, na cmentarzu obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów oraz spożywania napojów alkoholowych

• Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego.

• W tym roku ODNOWIENIE MISJI PARAFIALNYCH ZOSTAJĄ PRZESUNIĘTE na termin późniejszy niż czas Wielkiego Postu. Poprowadzi je o. Cherubin Żyłka OFM

KANCELARIA PARAFIALNA – GODZINY URZĘDOWANIA (od dnia 01.09. 2020)

Wtorek (Dobra – zakrystia kościoła) od 18.30 do 19.00

Środa (Komorniki) od 17.00 do 18.00

Inne terminy po wcześniejszym umówieniu się.

Telefon parafialny: 77 4668559 albo parafiakomorniki@opw.pl

SPRAWY CMENTARZA:

​Bardzo prosi się aby:

ZAZNAJOMIĆ SIĘ Z REGULAMINEM CMENTARZA

• OBOWIĄZKOWO zgłosić ustnie oraz pisemnie postawienie nagrobka przed MONTAŻEM a nie po postawieniu, podobnie i likwidację grobu!

• Istnieje możliwość wysypania wokół grobu tłucznia (takiego jaki już został wysypany wcześniej) we własnym zakresie (folia a na nią tłuczeń). Zabraniam wykładania kostki, płyt granitowych wokół nagrobka!

• prosi się aby na cmentarzu do kontenera wrzucać szkło i plastyk a do boksu rzeczy ulegające biodegradacji, natomiast resztki pomników, gruz po nagrobkach zabierać do domu

• solidnie zakręcać kurki od wody !!!

Prosimy by uregulować zaległe sprawy „ofiar na utrzymanie cmentarza, za wodę za rok 2020. Można to uczynić wpłacając u Sołtysów albo na konto podając imię i nazwisko oraz miejscowość. BS Gogolin/ o. Strzeleczki Nr. konta 76 8883 1028 9003 0002 1757 0001. Na cmentarzu jest zamontowany całodobowy monitoring

Zamawianie mszy św.:

Zachęcam, by każda rodzina naszej Parafii (również stażem młode rodziny) zadbały o msze święte w naszym kościele parafialnym, w wybranych przez siebie intencjach (przynajmniej): 1 za żywych i 1 za zmarłych (np. dziadków), pamiętając o mszach rocznicowych jak roczek, urodziny, msze św. poślubne, jubileusze małżeńskie W czasie kolędy nie będzie możliwości zamawiania mszy św.

Zamawianie mszy św. na 2021 rok: zapisane na kartce z datą albo pocztą elektroniczną na adres parafiakomorniki@opw.pl.