Najświętszy Sakrament jest to prawdziwe Ciało i prawdziwa Krew Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament w Wielki Czwartek podczas Ostatniej Wieczerzy. Msza święta to Ofiara i Uczta Nowego Testamentu, w której Pan Jezus pod postaciami chleba i wina ofiaruje się za nas swojemu Ojcu i daje nam do spożycia swoje Ciało i Krew. W pełni uczestniczymy w Eucharystii poprzez wsłuchanie się w Słowo Boże, modlitwę, śpiew i przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego.

Uroczyste udzielania Pierwszej Komunii św. odbywa się po rocznym przygotowaniu drugoklasistów w III niedzielę maja.

Zgodnie z obiowiązującymi przepisami kościelnymi mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w następujące dni:

• Wszyskie niedziele
  • Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia)
  • Uroczystość Bożej Rodzicielki (1 stycznia)
  • Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia)
  • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc)
  • Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)
  • Uroczystość Wniebowzięcia NPM (15 sierpnia)