----- KLAUZULA INFORMACYJNA -----

W związku z otrzymaniem negatywnych wyników testów badania w kierunku SARS-CoV-2 i decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krapkowicach Ksiądz Proboszcz naszej Parafii rozpocznie posługiwanie w kościele od godz. 17.00 dnia 17.10.2020 r. (kwarantanna trwać miała do godz. 24.00 tegoż dnia)

NABOŻEŃSTWO DO ŚW RITY Niedziela 22.11.2020r.  

Odpus św. Rity 22.05.2020r. - kazanie, galeria zdjęc...

Myśli na niedzielę i nie tylko…

Pliniusz Młodszy w słynnym liście do cesarza Trajana pisał, że chrześcijanie „zwykli gromadzić się zawsze tego samego dnia przed wschodem słońca i śpiewać razem hymn do Chrystusa, którego czczą jako Boga”. Pierwsi chrześcijanie nie wyobrażali sobie życia bez Eucharystii. Gromadzili się na nią pomimo poniżających i obraźliwych opinii krążących pośród pogan czy prześladowań. Bardzo wymownym faktem są męczennicy z Abiteny (304 r.). Oni to podczas prześladowań za czasów cesarza Dioklecjana nie wahali się wyznać przed swoimi sędziami: „My nie możemy nie przyjść na zgromadzenie niedzielne. Nam go nie można opuszczać”.

Warto o tych świadectwach pamiętać zwłaszcza w okresie pandemii oraz zadać sobie pytanie o moją postawę miłości względem Boga.

 

Z życia parafii:​

 

Niedziela 01.11.2020       Uroczystość Wszystkich Świętych

Poniedziłek 02.11.2020   Dzień żaduszny

Niedziela 08.11.2020     KIERMASZ PARAFIALNY

 

 Zapisy do ogniska muzycznego <<<patrz tutaj>>> 

 

Wiecej ogłoszenia  KOMORNIKIWiecej ogłoszenia DOBRA

ZAPRASZAM wszystkich PARAFIAN do licznego i gorliwego uczestnictwa w Mszach św. w niedziele i w tygodniu jak również do zaangażowania się w modlitwę różańcową. Z racji Roku Eucharystycznego postarajmy się zadbać o to by dana rodzina, która zamówiła mszę św. oraz najbliżsi przystąpili do S. Pokuty i do Komunii św.

Jesteśmy w trakcie remontu ogrodzenia cmentarza. Koszt to 70 000 PLN. Ofiary na remont ogrodzenia cmentarza można wpłacać bezpośrednio na konto: Bank Spółdzielczy Gogolin/ o. Strzeleczki 83 8883 1028 2004 4000 0387 0002.


 

 

Dzisiaj jest:

poniedziałek, 26 października 2020 r.
Imieniny obchodzą: Lucjan, Łucjan, Lucyna, Fabian, Damian, Ewaryst, Lutosława