.

Myśli na niedzielę i nie tylko…

Dobrze się zapowiadało… a wyszło, jak wyszło!

Miała być wielka radość, a nadszedł jakiś dramat, jak wtedy, gdy pośród radosnej zabawy dziecko potknęło się i rozbitą butelką czy szklanką przecięło tętnicę szyjną. Zmarło! Taka tragedia, takie nieszczęście. Nie tego oczekiwali rodzice i zaproszeni goście. A tak dobrze się zapowiadało!

Miało być wielkie szczęście zaczęte w garniturze i białej sukni, a po niewielu latach rozwód, sąd biskupi, sprawa o orzeczenie nieważności małżeństwa. Albo przynajmniej nie takie szczęście, jakiego się spodziewali. Być może zabrakło tego, o czym pisał św. Paweł Efezjanom i do czego nawiązywał papież Franciszek, by nie kłaść się spać bez pojednania. A tak dobrze się zapowiadało!

Miała być radość z większego komfortu podróżowania. Nowy, lepszy i ponoć bardziej bezpieczny samochód – a tu wypadek i szpital, albo i cmentarz. Tragedia, nieszczęście – a tak dobrze się zapowiadało.

Ważna nauka Jezusa dla nas: sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Jezus zaprasza cię, wzywa cię, byś zostawił swój ślad w życiu, ślad, który naznaczyłby twoją historię i historię tak wielu. Jaki to ma być ślad?  Świętość.

Oby to, co się dobrze zapowiada w TWOIM życiu równie dobrze kiedyś skończyło się – w niebie.

Człowiek codziennie wychodzi na pustynię I nie zna granic tej pustyni.
I codziennie kuszony jest człowiek, I nie zna granic tej pokusy.
I codziennie walczy ze złem, I nie zna granic tego zła.
(Roman Brandstaetter, Kuszenie na pustyni)

Z życia parafii:​

Nabożeństwa odbywają się 22. dnia każdego miesiąca o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy borykają się z takimi sytuacjami bądź chcą wstawić się za kimś ze swego otoczenia. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

W czwartek 22.08. o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z poświęceniem róż i ucałowaniem relikwii św. Rity, poprzedzona nabożeństwem o godz. 17.30

W CZWARTEK 15.08., w Uroczystość Wniebowzięcia NMP: po każdej mszy św. będą poświęcane zioła i wianki kwiatów.

Zapraszam do licznego udziału w Pielgrzymce Narodów do Maria Hilf w Zlatych Horach w sobotę 14.09.

Odpust na Górze św. Anny ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi: 30.08.-01.09.

Nasza Parafia organizuje autokarowe pielgrzymki:

• do GDAŃSKA, GDYNI, MALBORKA. Termin: 28.08. – 30.08. 2019! Zapisy u Pani Krystyny Majer w biurze Filplastu do 23.06. 2019

ORAZ

• do GRECJI – śladami św. Pawła: 20.04. – 28.04.2020:. Zapisy również u pani Krystyny Majer, biuro Filplastu

Szczegóły dotyczące pielgrzymek w ulotkach wyłożonych na regale!

DRODZY PARAFIANIE! Rada Parafialna na ostatnim swoim posiedzeniu 28.08. 2018 podjęła decyzję o przeprowadzeniu renowacji i konserwacji ołtarzy kościoła (głównego i bocznych wraz z figurami). Prace te rozpoczną się na wiosnę 2019 roku.

Ofiary na renowację i konserwację ołtarzy kościoła (głównego i bocznych wraz z figurami), koszt to 129 000 PLN, można wpłacać bezpośrednio na konto:

Bank Spółdzielczy Gogolin/ o. Strzeleczki

83 8883 1028 2004 4000 0387 0002

Tytuł: Ofiara na cele kultu religijnego.