NABOŻEŃSTWO DO ŚW RITY poprzedzone Triduum - Środa 22.01.2020r.

17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań,  18:00 msza św. w intencji czcicieli

(jeżeli 22 miesiąca przypada w niedzielę porządek jest następujący: 14.30 nabożeństwo do Świętej, o 15.00 msza św.).

Prośby i podziękowania składamy do skrzynki

Apel do wszytskich Ludzi Dobrej Woli

Pomóżmy Rozalce, naszej małej Parafiance.  Walczy z ciężką chorobą.  Wierzymy, jednak że z Bożą pomocą ją przezwycięży.

Fundacja "Na ratunek"
Nr konta 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867, tytuł ROZALIA KOZIOŁEK

Lub kontakt na email/priv

Wiecej informacji:

tata Tomasz , mama Małgorzata

Bóg zapłać wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę, serdeczne przyjęcie oraz życzliwość podczas odwiedzin duszpasterskich,

jak również za kolektę po kolędową!

Myśli na niedzielę i nie tylko…

Tajemnica chrztu Jezusa na początku Jego życia publicznego pozwala nam pojąć głęboki sens naszego chrztu. Sakrament ten jest skutecznym znakiem, który rzeczywiście dokonuje oczyszczenia sumień i odpuszczenia grzechów. Ponadto przynosi dar znacznie większy: nowe życie zmartwychwstałego Chrystusa, radykalnie przemieniające grzesznika. Chrzest jest fundamentem całej naszej chrześcijańskiej egzystencji. Doniosłość chrztu Jezusa objawia nam doniosłość naszego chrztu, który jest pierwszym darem sakramentalnym ofiarowanym nam przez Kościół.

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – pisał Antoine de Saint-Exupéry w Małym Księciu. Przez patrzenie sercem możemy dostrzec w człowieku to, co dobre. Serce pozwala cieplej patrzeć na ludzi i otaczający nas świat.

Patrzenie sercem pomaga nam także w zrozumieniu tajemnic daru naszej wiary. Dziękujmy dziś za sakrament chrztu. Prośmy jednocześnie, abyśmy jak Jan Chrzciciel otrzymali dar rozpoznawania nadprzyrodzonych darów. Prośmy o to, by tajemnica chrztu Jezusa w Jordanie opromieniała całe nasze życie.

Jedynie woda jest w stanie odmienić pustynię. Woda to życie. Miłość jest tą wodą. (Phil Bosmans)

Z życia parafii:​

W naszej parafii odbywają się nabożeństwa ku czci św. Rity z poświęceniem róż oraz ucałowaniem relikwii Świętej 22 każdego miesiąca, poprzedzone TRIDUUM DO ŚWIĘTEJ RITY.

Nabożeństwa odbywają się 22. dnia każdego miesiąca

• o godzinie 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań
  • 18:00 msza św. w intencji czcicieli

Nie bądźmy obojętni i pozwólmy, by św. Rita wsparła nas w tych trudach.

W ciągu dnia można wstąpić do kościoła głównym wejściem na adorację i modlitwę relikwii św. Rity!

Nasza Parafia organizuje autokarowe pielgrzymki:

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA na naszą parafialną pielgrzymkę do GRECJI – śladami św. Pawła: 20.04. – 28.04.2020, cena to 920,00 PLN + 350 Euro od osoby: Zapisy u pani Krystyny Majer, biuro Filplastu!

DRODZY PARAFIANIE! Rada Parafialna na ostatnim swoim posiedzeniu 28.08. 2018 podjęła decyzję o przeprowadzeniu renowacji i konserwacji ołtarzy kościoła (głównego i bocznych wraz z figurami). Prace te rozpoczną się na wiosnę 2019 roku.

Ofiary na renowację i konserwację ołtarzy kościoła (głównego i bocznych wraz z figurami), koszt to 129 000 PLN, można wpłacać bezpośrednio na konto:

Bank Spółdzielczy Gogolin/ o. Strzeleczki

83 8883 1028 2004 4000 0387 0002

Tytuł: Ofiara na cele kultu religijnego.

niedziela, 26 stycznia 2020 r.
Imieniny obchodzą: Paulina, Polikarp, Tymoteusz, Michał, Tytus, Lutosław, Norma